Aj tento rok sa môžete tešiť na mega zaujímavé workshopy.

Zoznam tohtoročných workshopov:

Ako veľmi je v našom živote dôležité „povolanie“?

Obsah: Nad vlastným povolaním sa zamyslíme spolu s talianskym maliarom Caravaggiom a jeho dielom, ktorým sa preslávil ako 28-ročný.

Lektor: PaedDr. Peter Lazový

Učiteľ nemčiny a slovenského jazyka a literatúry na gymnáziu v Bratislave. Mimo triedy rád objavuje nové mestá a miesta, trávi čas medzi knihami, v divadle či galériách. Pridanou hodnotou jeho pedagogického pôsobenia je činnosť v Akadémii veľkých diel, kde nachádza radosť z objavovania hĺbky umeleckých diel prostredníctvom diskusií so študentmi.

PAVOL_REISEL

Slobodní – príbeh priateľstva, ktoré zmenilo Slovensko (dokumentárny film a diskusia)

Trvanie: približne 90 minít, od 17:30 hod do 19:00 hod (30 min film)

Obsah: Film rozpráva príbeh dvoch priateľov V. Jukla a Š. Krčméryho – slovenských hrdinov na pozadí dejín 20. storočia na Slovensku. Je príbehom hľadania osobnej vnútornej slobody a vlastného povolania za každých okolností. Dokument režiséra Slavomíra Zrebného bol najnavštevovanejším dokumentárnym filmom v slovenských kinách za rok 2022.

Lektor: Mgr. Alexandra Mikulová

Ukončila vysokoškolské štúdiá na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, absolvovala diaľkové štúdium na Inštitúte pre teologické vzdelávanie vo Viedni, pôsobila na viacerých medzinárodných stredných školách v Bratislave, kde sa venovala projektovému vyučovaniu, inovatívnym trendom a metódam vo výučbe. Momentálne hľadá odpovede na veľké otázky vo veľkých príbehoch v v rámci charakterového vzdelávania Akadémie veľkých diel.

 

alexandra_mikulova

Čistota srdca PRE NEHO/ čistota srdca PRE ŇU

Obsah: workshop o sexualite – otvorená diskusia o vzťahoch, povolaní, čistote srdca. Pripravený bude zvlášť workshop pre dievčatá a zvlášť pre chlapcov

Lektor: Martin Borkovský

 

martinborkovskylight

Postav sa za seba 

Obsah: ZA SEBA sa venuje vzdelávaniu v oblasti prevencie sexualizovaného, psychického a fyzického násilia.

Počas workshopu budete môcť spoznať, ako si lepšie vymedziť hranice, asertívne komunikovať, ale spoznáte i nejaké praktické tipy z povzbudzujúcej sebaobrany

Dizajn_bez_nazvu_kopia

draWord

Obsah:
draWord je spôsob modlitby, ktorého hlavným cieľom je upriamiť a udržať pozornosť človeka na vybranú časť z Božieho Slova tým, že ju kreslí (uvažuje nad Slovom, necháva sa Ním inšpirovať a vytvára kresbu, ktorá asociuje to hlavné pre neho ). Tento workshop nie je rýchlokurz kresby ani súťaž o najkrajší obrazok. Žiadna kresba nebude hodnotená. Účastníci môžu kresliť tak, ako vedia a chcú (aj úplne jednoducho). Ponúknuté a vysvetlené budú nenáročné kresliarske techniky. Je to kreatívny a hravý spôsob. Tešíme sa na Vás a spoločný draWord 🙂
 

Lektor:  Vizuálna tvorba je spôsob, ktorým sa veľmi rád vyjadrujem. Od študentských čias na Akadémii umení sa profesionálne venujem knižnej ilustrácii a maľbe.  @david_dzurnak_art_studio1
 
Poznámka: v prípade záujmu o tento workshop, prosím doneste si Bibliu a modlitebný zápisník

 
daviddzurnaklight

Salsa

Obsah: Hudba. Tanec. Priatelia a zábava. To všetko a ešte omnoho viac nás čaká na tanečnom workshope Salsy. Latino hudba má neskutočnú dynamiku a každý si v nej nájde svoje miesto. Neboj sa, rozhýbe aj teba. Spoločne sa naučíme základným krokom, ukážeme si zaujímavé figúrky v párovej salse a tiež si vyskúšame salsu v skupine, ktorá sa volá Rueda de Casino ( niečo na spôsob belgického tanca). Čaká nás zaujímavý večer, ktorý ťa určite obohatí. Prídeš ?

Lektor: Martin Benko

 

martinbenko

Ikonické ikony

Obsah: Príď spoznať tajomstvo IKON. otec Pavol Reisel je ikonopisec, ktorý píše ikony už viac ako 15 rokov. Tajomstvo ikon ako aj techniku objavil počas pobytu v komunite CENACOLO v Chorvátsku. Jeho ikony sa nachádzajú vo viacerých kaplnkách po celom svete, ako aj v rôznych súkromných zbierkach. V roku 2022 bol vysvätený za kňaza pre Trnavskú arcidiecézu a momentálne pôsobí ako duchovný správca centra mládeže v Bojničkách a riaditeľ Komisie pre mládež TT arcidiecézy.

Lektor: otec Pavol Reisel